Wizyta sędziów z Estonii

2019-09-23

Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi Michał Błoński w dniu 10 września 2019 roku spotkał się z grupą sędziów z Estonii. Podczas wizyty goście dyskutowali na tematy związane z funkcjonowaniem sądownictwa w Polsce i Estonii.
 
Grupa sędziów z Estonii uczestniczyła w wizycie stażowej, która odbyła się w dniach 09-13.09.2019 roku w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi. Została ona zorganizowana na wniosek Sądu Rejonowego w Parnawie (Estonia) przez European Judicial Training Network.
 
W skład grupy wchodzili sędziowie Rubo Kikerpill (Prezes Sądu w Parnawie), Anu Tammeniit, Siiri Malmberg, Indrek Nummert oraz asystent sędziego Silver Paur. Wraz z w/w grupą do Polski przyjechał również sędzia w stanie spoczynku Sądu w Parnawie – Igor Pütsep. 
 
Celem wymiany było m.in. poznanie systemu prawnego obowiązującego w Polsce, praktyki stosowania prawa, zasad funkcjonowania sądu, gwarancji procesowych, obowiązków urzędników sądowych, relacji z mediami, narzędzi informatycznych stosowanych w sądzie, uczestnictwo w rozprawach sądowych, wizyta w prokuraturze, Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, Sądzie Okręgowym w Łodzi oraz Areszcie Śledczym w Toruniu.
 
Koordynatorem grupy wskazanym przez estońskich sędziów był SSR Andrzej Klimiuk.

Pliki do pobrania

Rejestr zmian dla: Wizyta sędziów z Estonii

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Redaktor
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2019-09-23
Publikacja w dniu:
2019-09-23
Opis zmiany:
Publikacja informacji