Sędziowie i kuratorzy uczestniczyli w konferencji „Współczesne problemy penitencjarystyki”

2017-10-30

Pod patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi w dniach 27-28 października 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Penitencjarna Studenckich Naukowych Kół nt. „Współczesne problemy penitencjarystyki”. Organizatorem było Naukowe Studenckie Koło Penitencjarne przy Zakładzie Prawa Karnego Wykonawczego WPiA UŁ, które w ten sposób uczciło dziesięciolecie swojej działalności. 
 
Konferencja skierowana była głównie do studentów i doktorantów, zainteresowanych problematyką szeroko rozumianej penitencjarystyki. Była jednocześnie okazją do spotkania się zarówno teoretyków, jak i praktyków związanych zawodowo z prawem karnym wykonawczym, a w szczególności sędziów, kuratorów, adwokatów i pracowników Służby Więziennej. 
 
W ramach paneli eksperckich konferencji referaty wygłosili m.in.: 
 
SSO Leszek Steć, Wydział VI Penitencjarny i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych Sądu Okręgowego w Łodzi: „Praktyczne problemy odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego”
 
SSO Michał Błoński, Wydział XVIII Karny Sądu Okręgowego w Łodzi, WPiA UŁ: „Przesłanki odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności w ujęciu praktycznym” 
 
Grażyna Rybicka, zastępca Kuratora Okręgowego ds. dorosłych Sądu Okręgowego w Łodzi: „Mediacje jako jedna z form readaptacji społecznej skazanych” 
 
SSO Leszek Steć i Grażyna Rybicka byli także członkami komisji konkursowej, która oceniała referaty wygłoszone podczas konferencji przez studentów i doktorantów.
 
Zdjęcia: Andrei Nekrasov

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: Sędziowie i kuratorzy uczestniczyli w konferencji „Współczesne problemy penitencjarystyki”