Jesteś tutaj: Strona główna

Sąd Okręgowy w Łodzi

Aktualności

Ostrzeżenie – fałszywy komornik!

Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega, że ujawniona została praktyka, polegająca na rozsyłaniu przez osobę podającą się za komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Romana Kaczorowskiego wiadomości mailowych, informujących o wszczęciu egzekucji z nieruchomości. Fałszywy komornik powołuje się na tytuł wykonawczy w postaci orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie i podaje link do rzekomego orzeczenia. Kliknięcie w powyższy link powoduje instalację złośliwego oprogramowania.

Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Lista stałych mediatorów

29 stycznia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 stycznia 2016 r. w sprawie prowadzenia listy stałych mediatorów.

Więcej informacji dotyczących zasad wpisywania się na listę można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Zmiany przepisów dotyczących mediacji

System usprawnień proceduralnych i organizacyjnych oraz zachęt ekonomicznych ma skłonić strony sądowych sporów do częstszego korzystania z mediacji.  Znowelizowane przepisy obowiązują od początku 2016 r.

 

Powołano koordynatora do spraw mediacji

Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi powołał z dniem 15 stycznia 2016 r. koordynatora do spraw mediacji - SSO Pawła Filipiaka.

Powstały Opiniodawcze Zespoły Sądowych Specjalistów

Z dniem 1 stycznia 2016 r. przy Sądzie Okręgowym w Łodzi powstały dwa Opiniodawcze Zespoły Sądowych Specjalistów.

Najczęściej czytane

Wydziały

Struktura organizacyjna Sądu Okręgowego w Łodzi   (obszary właściwości - stan na dzień 1 stycznia 2016 roku)   Wydziały I Wydział Cywilny II Wydział Cywilny III [...]

Struktura organizacyjna

Struktura organizacyjna SO Łódź [JPG] (197.77 KB)  

Informacje

Sąd Okręgowy w Łodzi

Plac Dąbrowskiego 5
90-921 Łódź

tel. 42 67 78 900 - centrala

tel. 42 68 50 400 - BOI

fax 42 68 50 508

e-mail: boi@lodz.so.gov.pl


 

Jednostka Nadrzędna