Aktualności

Artykuły

 • Mediacja jako jedna z form sprawiedliwości naprawczej

  Przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 21 czerwca 2018 r. uczestniczyli  w spotkaniu z osadzonymi oraz funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Garbalinie. 

  Czytajwięcejo:
 • Konkurs na stanowiska specjalistów w zakresie psychologii w I OZSS

  21-06-2018

  Wiceprezes Sądu Okręgowego w Łodzi ogłasza konkurs na stanowiska specjalistów w zakresie psychologii w I Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Łodzi.

  WIĘCEJ

 • Uchwała Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi z 11 czerwca 2018 roku

  Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi, które odbyło się 11 czerwca 2018 roku, podjęło uchwałę w związku z aktualną sytuacją w systemie sądownictwa. 

  Czytajwięcejo:
 • Inscenizacja rozprawy cywilnej i spotkanie z mediatorem

  Ponad 80 uczniów ze szkoły podstawowej i dwóch gimnazjów uczestniczyło w symulacji rozprawy, przygotowanej w dniu 11 czerwca 2018 roku przez SSO Pawła Filipiaka, koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych oraz pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi. Po raz pierwszy uczniowie mieli możliwość obserwowania inscenizacji procesu cywilnego, dotyczącego ochrony dóbr osobistych.

  Czytajwięcejo:
 • Trzeci Salon Mediatora

  Sędziowie wydziałów cywilnych i rodzinnych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi spotkali się z mediatorami podczas trzeciego Salonu Mediatora, który odbył się 8 czerwca 2018 roku w Sądzie Okręgowym. Spotkanie zorganizował SSO Paweł Filipiak - koordynator ds. mediacji w sprawach cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Warsztaty dla nauczycieli w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  29-05-2018

  Prawo rodzinne i opiekuńcze było tematem ostatnich w roku szkolnym 2017/2018 warsztatów dla nauczycieli, które odbyły się 28 maja 2018 roku w łódzkim Sądzie Okręgowym. Cykl spotkań, podczas których sędziowie przybliżają nauczycielom zagadnienia z różnych dziedzin prawa, organizowany jest we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

  Czytajwięcejo:
 • Inscenizacja rozprawy karnej dla uczniów szkół podstawowych

  28-05-2018

  Ponad 80 uczniów klas drugich i trzecich z łódzkich szkół podstawowych obserwowało symulację rozprawy karnej, przygotowaną w dniu 25 maja 2018 roku przez SSO Pawła Filipiaka, koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych oraz pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Symulacje rozpraw karnych dla gimnazjalistów

  24-05-2018

  Ponad dwustu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa łódzkiego uczestniczyło w dwóch symulacjach rozpraw karnych, zorganizowanych przez sędziów i pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Noc Muzeów 2018 w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  21-05-2018

  Niemal pięćset osób zwiedziło zabytkowy budynek przy pl. Dąbrowskiego 5 podczas Nocy Muzeów. Sąd Okręgowy w Łodzi po raz pierwszy uczestniczył w tym wydarzeniu, a zorganizował je we współpracy z Sekcją I Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie z osadzonymi Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi

  W dniu 15 maja 2018 r. przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi, po raz kolejny spotkali się z osadzonymi Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi w celu upowszechniania wśród skazanych idei mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d