Aktualności

Artykuły

 • Rozszerzenie nieodpłatnej pomocy prawnej

  Od początku 2016 roku, na terenie całej Polski zaczął działać system darmowej pomocy prawnej, wprowadzony ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Od stycznia 2019 roku do uzyskania pomocy uprawniona jest każda osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

  Czytajwięcejo:
 • Symulacja rozprawy cywilnej

  Ponad 80 uczniów z klas czwartych i piątych szkół podstawowych z Łodzi i Rzgowa  uczestniczyło 4 stycznia 2019 w symulacji rozprawy, dotyczącej ochrony dóbr osobistych. Inscenizację zorganizowali SSO Paweł Filipiak, koordynator ds. mediacji w sprawach cywilnych i pracownicy Sądu Okręgowego w Łodzi we współpracy z adwokatami z Izby Adwokackiej w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Inscenizacja rozprawy karnej dla uczniów szkół podstawowych

  03-12-2018

  Niemal 80 uczniów klas drugich i trzecich z łódzkich szkół podstawowych obserwowało symulację rozprawy karnej, przygotowaną w dniu 30 listopada 2018 roku przez SSO Pawła Filipiaka, koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych i pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi, we współpracy z Prokuraturą Rejonowa Łódź-Polesie oraz łódzką Izbą Adwokacką.

  Czytajwięcejo:
 • Warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów szkół podstawowych

  23-11-2018

  W Sądzie Okręgowym w Łodzi 23 listopada 2018 roku odbyły się pierwsze – z szeregu planowanych – warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów szkół podstawowych. 

  Czytajwięcejo:
 • O mediacji w praktyce kuratora

  26-10-2018

  W Sądzie Okręgowym w Łodzi 24 października 2018 roku odbyły się warsztaty poświęcone mediacji, w których uczestniczyło prawie 80 kuratorów zawodowych sądów okręgu łódzkiego. To kolejne wydarzenie promujące pozasądowe metody rozwiązywania sporów zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Mediatorów PACTUS w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Mediacji.

  Czytajwięcejo:
 • Symulacja rozprawy karnej dla uczniów

  25-10-2018

  Ponad osiemdziesięciu uczniów szkół podstawowych z województwa łódzkiego uczestniczyło w symulacji rozprawy karnej, zorganizowanej 25 października 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Uczniowie spotkali się też z mediatorem oraz funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Warsztaty z mediacji rówieśniczej dla młodzieży i kuratorów

  23-10-2018

  W dniu 18 października 2018 r. w ramach obchodów Tygodnia Mediacji na terenie Ośrodka Kuratorskiego Nr 1 w Łodzi przy ul Ogrodowej 22 odbyły się warsztaty metodyczne z zakresu mediacji rówieśniczej, które poprowadziła Magdalena Morawska – mediator ze Stowarzyszenia Mediatorów PACTUS.  Przedsięwzięcie, zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego, objął patronatem Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Konferencja „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”

  23-10-2018

  W dniu 19 października 2018 roku odbyła się w Sądzie Okręgowym w Łodzi, pod auspicjami Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi, konferencja „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”. 

  Czytajwięcejo:
 • Kiedy warto mediować?

  17-10-2018

  Takie pytanie często zadają osadzeni jednostek penitencjarnych podczas spotkań, które od roku 2016 realizowane są przez Sąd Okręgowy w Łodzi i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Petycja wielokrotna

  Informujemy, ze w zakładce "Petycje wielokrotne" została opublikowana petycja wielokrotna w sprawie udostępnienia sędziom Sądu Okręgowego w Łodzi oraz sędziom podległych Sądowi Okręgowemu Sądów Rejonowych materiałów informacyjnych, dotyczących tematyki kredytów złotowych indeksowanych/denominowanych do walut obcych.

  WIĘCEJ

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d